Na Olimpijskom bazenu Otoka u Sarjevu 05.12.2015.godine održan je Šesti međunarodni plivački miting ” Kup Novi Grad ” 2015. Organizator mitinga je Plivački klub ” Novi Grad “, a pokrovitelj Opština Novi Grad Sarajevo i Lutrija Bosne i Hercegovine. Učešće je uzelo 425 plivača iz 20 klubova. Plivački klub ” Leotar ” na ovom takmičenju su predstavljali:Teodora Kraljević, Maja Špirto, Helena Lakić, Marija Ninković i Veljko Jovanović. Plivači Leotara osvojili su o ukupno četiri medalje, od čega tri srebrene i jednu bronzanu. Srebrene medalje osvojili su Marija Ninković u disciplini 50 metara i 100 metara delfin, Helena Lakić u disciplini 50 metara leđno. Bronzanu medalju je osvojila Helena lakić u disciplini 100 metara leđno.

Arhiva 2026
PLIVAČKI KLUB ” LEOTAR ” DOMINANTAN NA ” TREBIŠNJICA KUPU “, SEDAMDESET MEDALJA I PEHAR ZA PRVO MJESTO
U Trebinju je 20. juna 2026. godine, u organizaciji Kluba vodenih sportova „Leotar“, održano plivačko takmičenje pod nazivom “Trebišnjica kup”.
