IVANA NINKOVIĆ OBORILA TRI REKORDA

Članovi Plivačkog kluba ” Leotar “,  iz Trebinja, njih 25  predvođeni trenerima  Veljkom  Piljevićem  i  Živkom  Paranosom,  učestvovali su     20. i 21. februara u Herceg   Novom na jubilarnom 15. međunarodnom plivačkom mitingu „ Montenegro Mimoza Cup 2010 “,  koji je ujedno i otvoreno prvenstvo Crne  Gore u plivanju.      Na ovom velikom plivačkom mitingu učestvovalo je 268  plivača  iz  29  klubova Rusije, Srbije, Hrvatske, Slovenije, Albanije, Bosne i Hercegovine i Crne Gore. Članovi Plivačkog kluba  „ Leotar “,     koji su se okitili medaljama su Ivana Ninković u kategoriji 14 godina i mlađi i Nina Žarković u kategoriji 15 godina i stariji.   Ivana Ninković je u svojoj kategoriji osvojila ukupno pet medalja, od čega tri zlatne i dvije srebrene.    Zlatne medalje,  a ujedno i rekorde Bosne i Hercegovine za kategoriju mlađi  juniori, Ivana je osvojila u disciplinama 50 metara  prsno rezultatom 36,61 sekund, 100 metara  prsno 1:19,26 i 200 metara  prsno 2:57,02.    Druga mjesta i srebre ne medalje Ivana je osvojila u disciplinama 50 metara  i 100 metara  slobodnim stilom. Ova mlada Trebinjka je na ovom takmičenju u konkurenciji 14 godina i mlađi, osvojila treću nagradu u kategoriji „ najbolje takmičarke po Fina bodovima “, ispred nje su bile reprezentativke Hrvatske, Katarina Radoš i Amela Botonjić. U ženskoj konkurenciji, 15. godina i stariji, Nina Žarković osvojila je srebrnu medalju u disciplini 50 metara  delfin.

„Ovaj miting nam je veoma dobro došao kao generalna proba pred državna prvenstva Bosne i Hercegovine u plivanju koja nas očekuju u martu mjesecu, na kojem očekujemo da naši plivači ostvare odlične rezultate”,