U Sarajevu će se , na Olimpijskom bazenu „ Otoka “, održati XI međunarodni plivački miting „ Sarajevu s ljubavlju“. Miting će se održati 7 aprila, na velikom bazenu dužine 50 metara , sa 8 staza, a na njemu će učestvovati 25 klubova sa 431 plivačem , od čega 207 u muškoj i 224 u ženskoj konkurenciji. Učestvovaće i pet plivača Leotara , i to: Ana Popović, Ana Čučković, Anđela Čučković, Nemanja Mirdinja i Helena Lakić. Takmičenje je pojedinačno i u štafetama.Jedan takmičar ima pravo nastupa u tri individualne discipline i u štafeti. Na programu su discipline na 50 i 100 metara slobodno, leđno, prsno i delfin, te 200 metara mješovito i štefeti 4 x 50 metara slobodno. Najbolji rezultat u muškoj i ženskoj konkurenciji nagrađuje se novčano sa 100 eura, prema FINA bodovima. Organizator takmičenja je Plivački klub ” Bosna “, iz Sarajeva.

Arhiva 2026
PLIVAČKI KLUB ” LEOTAR ” DOMINANTAN NA ” TREBIŠNJICA KUPU “, SEDAMDESET MEDALJA I PEHAR ZA PRVO MJESTO
U Trebinju je 20. juna 2026. godine, u organizaciji Kluba vodenih sportova „Leotar“, održano plivačko takmičenje pod nazivom “Trebišnjica kup”.
