TREBINJCI OSVOJILI 25 MEDALJA

06  i 07  februara na bazenu „ Otoka “,  u Sarajevu održan je međunarodni plivački miting  „ Swim olympic Sarajevo 2010 “,  na kome je učestvovalo 411 takmičara iz Velike Britanije, Mađarske, Hrvatske, Slovenije , Crne Gore i Bosne i Hercegovine.   Plivački klub Leotar nastupio je sa 22 takmičara, od čega šest u muškoj i 16 u ženskoj konkurenciji. Plivači Leotara ostvarili su odlične rezultate i osvojili ukupno 25 medalja, od čega 14 zlatnih, 7 srebrEnih i 4 bronzane medalje, i po uspješnosti su bili treći klub na ovom mitingu. Najbolji rezultat ostvarila je Nina Žarković koja je u apsolutnoj konkurenciji (od 15 godina i starije) osvojila 4 zlatne medalje i to: 5o metara  slobodno, 50 metara  delfin, 100 metara  slobodno i 100 metara delfin, kao i srebrnu medalju na 200 metara slobodno. U istoj konkurenciji Maja Čučković je osvojila zlatnu medalju na 200 metara mješovito i bronzanu na 100 metara leđno, a Tanja Radanović srebrenu medalju na 200 metara mješovito i bronzanu na 200 metara leđnim stilom, dok je Jelena Malovrh osvojila treće mjesto na 100 metara slobodno. U konkurenciji 13 i 14 godina Ivana Ninković je osvojila 3 zlatne medalje i to: na 50, 100 i 200 metara prsno, a Aljoša Slavić okitio se zlatnom medaljom na 50 metara leđno. U konkurenciji 11 i 12 godina Ana Čučković osvojila je zlatnu medalju na 100 metara  leđno, srebrnu na 200 metara mješovito i bronzanu na 100 metara  mješovito. U konkurenciji 9 i 10 godina Anđela Čučković osvojila je 3 zlatne medalje: na 50 metara  leđno, 50 metara delfin i 100 metara leđno, a srebrene medalje na 100 metara  i 200 metara delfin. Anđela Slavić je osvojila zlatnu medalju na 400 metara  mješovito i srebrnu na 200 metara  mješovito.

„ Ovaj međunarodni miting nam je dobro došao kao prava provjera pred predstojeća zimska prvenstva BiH u plivanju, koja će se održati polovinom marta, a samom formom i velikim uspjehom na ovom prvenstvu smo izuzetno zadovoljni i očekujem da na narednim prvenstvima još više podignemo nivo naše forme “,